Išsamus, patarimų turtingas tekstas norintiems plačiau pažvelgti į odos sveikatą ir grožį. Odos problemos kuria savotišką atskirtį: žmonės išgyvena gėdą ir nejaukumą dėl to, kaip atrodo, rūpinasi, ką kiti pagalvos, bijo būti vertinami už akių ir atstumti, vasarą vengia mėgautis gamtos teikiamais malonumais, nusirengti pliažuose, žiemą kenčia dėl šalčiui neatsparios odos.
Norime pastiprinti savo skaitytojus ir įkvėpti juos ieškoti tinkamiausių ir jiems asmeniškai labiausiai pasiteisinančių sprendimų, ieškant kelio į sveikesnę, lygesnę ir gražesnę odą. Todėl dalinamės keliais pastebėjimais ir patirtimis, kas gali padėti pažeistai, sergančiai, išsekusiai, bėrimų ar alergijų kamuojamai odai.

Šis tekstas buvo įkvėptas tarptautinės psoriazės dienos, tačiau remdamiesi savo ir studijos SVEIKA ŠVIESA lankytojų patirtimi, žinome, kad ne tik sergantys žvyneline patiria diskomfortą dėl odos išvaizdos. Atopiniai dermatitai, aknė, padidėjęs jautrumas šalčiui, galiausiai, po didelių stresų, drastiškų svorio pokyčių ar organizmo išsekimo staigiai suprastėjusi odos būklė taip pat slegia daugelį. Kartais taip, kad žmonės nė nebeieško sprendimų. Ir tai didelė klaida.
Oda – labai svarbi: ji mus saugo, padeda kūnui kvėpuoti, vėsintis organizmui ir šalinti toksinus, tai ir jutimo organas. Savo oda jaučiame aplinką, būtent oda jaučiame prisilietimus ir tų, kuriuos mylime. Drauge oda yra “barjeras”, skiriantis mus nuo išorinio pasaulio: sveika, vientisa oda reiškia ir stipresnį imunitetą.
Keičiasi mados, ateina ir praeina tendencijos, sezonai atsineša ir nusineša savo lūpdažių ir akių šešėlių spalvas, tačiau turbūt niekas nesiginčys, kad lygi, sveika, skaisti, švelni oda visada yra graži ir madinga. Ir jos sveikata yra tikrai svarbesnė nei dar vienas rankinukas ar dar vieni kvepalai.
Svarbu prisiminti, kad odos problemos nėra izoliuotos, jos nėra atskirtos nuo viso žmogaus organizmo ir net nefizinės jo dalies: minčių, įsitikinimų, emocinių reakcijų į sunkumus (kurių išgvengti negalime nė vienas, tačiau visada galime rinktis, kaip į juos reaguojame).
Dalinamės, mūsų manymu, efektyviausiais dalykais, padedančiais siekti sveikesnės ir gražesnės odos:
✓ TINKAMAS MAISTAS – LAIMINGA ODA
Atrodo, žinoma tiesa, tačiau tikrai yra žmonių, kurie bando spręsti odos problemas vien kosmetika ir vaistais, bet ne mitybos korekcijomis. Vis tik pastebime, kad nemažai odos problemų išnyksta pačios, pradėjus tinkamai maitintis.
Esame sulaukę daug gerų atsiliepimų iš žmonių, kurie odos problemas sprendė koreguodami mitybą. Mums asmeniškai žinomi atvejai, kai žmonės, atsisakę jiems alergijas kėlusių maisto produktų, visiškai išsprendė odos problemas. Ne tik aknę, atopinį dermatitą, bet ir žvynelinę.
Itin daug gerų atsiliepimų būna iš atsisakiusių kviečių, pieno produktų, cukraus, tačiau kiekvienu atveju prieš mitybos pertvarkas rekomenduojame pasikalbėti su šeimos gydytoju ar gydytoju dietologu. Labai svarbu rasti konkrečią priežastį ir išvengti desperatiško dietų maratono.
✓ DAUGIAU RAMYBĖS GYVENIME – “RAMESNĖ” ODA
Stresas yra kitas faktorius, greta maisto, turintis daug įtakos tam, kaip atrodo mūsų oda. Yra žmonių, kurie mato labai aiškią savo odos būklės priklausomybę nuo emocinės būsenos. Sąmoningai vengdami aštrių emocijų, galime “nuraminti” ir odą.
Tiek odai, tiek centrinei nervų sistemai labai svarbus ir poilsis: ir laisvalaikis po darbo, ir gilus, kokybiškas, nepertraukiamas nakties miegas. Ypač dabar, niūriuoju metų laiku, kviečiame lepintis miegu ir stengtis, kad jo nepritrūktų. Jei žmogaus miegas trinka būtent rudenį ir žiemą, tai gali būti sezoninio nuotaikų sutrikimo simptomas. Pasaulyje pirmuoju pasirinkimu šioms problemoms spręsti laikoma antidepresinė SAD šviesos terapija. Kviečiame ją išbandyti – po šio kurso prašvinta net gerai išsimiegoję skeptikai:
https://www.sveikasviesa.lt/…/sad-nuotaikai-ir-miegui-10-k…/
Jei esate jautrūs, kiek galite, venkite bent jau nebūtinojo streso: atsiribokite nuo Jūsų tiesiogiai neliečiančių konfliktų, venkite negatyvių naujienų, apkalbų apie kitų žmonių nelaimes, pabandykite neįsitraukti į virtualius karus, savų tiesų įrodinėjimą. Išsaugokite vidinę ramybę, ir Jūsų oda Jums padėkos švytėjimu ir gyvybe.
✓ PASIRŪPINKITE DRĖGME… IŠ VIDAUS
Ištroškusi oda atrodo prastai, “pagirdyta” – puikiai. Vartokite užtektinai vandens, nes jis padeda valytis organizmui ir šalinti toksinus. Rašome “vandens”, bet ne saldintų gazuotų gėrimų, koncentruotų sulčių ar alkoholio.
Taip pat venkite ir pernelyg daug stimuliantų, įskaitant kavos ir energetinių gėrimų perteklių, nes stimuliantai įjautrina organizmą: tuomet ir stresui nesame tokie atsparūs, ir miegame prasčiau, o tai vėl atsiliepia odai. Alkoholis taip pat prastina odos būklę – tiek pavienis “stiprus” vakarėlis, tiek ilgametis polinkis slopinti stresą alkoholiu. Žinome puikių pavyzdžių, kai atsisakius alkoholio ar stipriai sumažinus jo dozes nepaprastai išskaistėjo ir atjaunėjo moterų oda.
✓ PASIRŪPINKITE VITAMINU D
Trūkstant vitamino D, prastėja odos, plaukų ir nagų būklė. Sakoma, kad vitamino D stinga net 9 iš 10 lietuvių, tad mes vasarą skatiname savo skaitytojus kuo daugiau būti lauke, o žiemą primename papildomai vartoti vitamino D. Viena mūsų komandos narė, kuriai geriami maisto papildai padeda prasčiau, vitamino D atsargas taip pat kelia naudodama UVB lempas.
✓ PADĖKITE ORGANIZMUI VALYTIS
Kad ir kaip tai skambėtų, oda, be viso kito, yra ir šalinimo organas (beje, ji – didžiausias mūsų kūno organas apskritai). Per odą valosi mūsų organizmas. Jei jis itin užterštas – tai greit atsiliepia odai. Bėrimai, inkštirai, spuogai ir kitos odos problemos gali reikšti “lauk lipančius” toksinus.
Jei sveikata leidžia, siūlome padėti valytis savo organizmui per odą: renkantis aktyvų sportą, pirtį ar šiltas vonias, priklausomai nuo to, ką mėgstate. Vonia su magnio druska dar ir nuramins bei gerins miegą.
Tačiau jei turite sveikatos sutrikimų – būtinai pasitarkite su gydančiu gydytoju, kokios vonios, su kokiais priedais ir kokios trukmės Jums rekomenduojamos, taip pat kaip sveikai mėgautis pirtimi.
✓ PASIRŪPINKITE SAVO MIKROBIOMU
Oda gali būti ir žarnyno veiklos atspindys. Sveikas, puikiai funkcionuojantis žarnynas ir jame gyvenančios bakterijos (mikrobiomas) padeda organizmui šalinti tai, kas nereikalinga, ir įsisavinti tai, kas reikalinga.
Antibiotikai, alkoholis, cukraus gausus maistas, nedarni mityba ir kai kurios ligos gali sukelti bakterijų disbalansą žarnyne. Tai atsiliepia ir odai, ir nuotaikai, ir imunitetui.
Natūraliai raugti produktai – vienas lengviausiai prieinamų būdų atkurti sveiką mikrobiomą. Lygiai taip pat galima papildomai vartoti gerųjų bakterijų: jų įsigysite kiekvienoje vaistinėje. Beje, sveikas žarnynas žmogui dovanoja ir geresnę nuotaiką, skaidresnes mintis bei daugiau žvalumo, mažesnę depresijos ir antsvorio riziką.
✓ SVEIKOS MINTYS – SVEIKESNĖ ODA
Mūsų mintys iš tiesų labai svarbios: ir geros, ir blogos. Teigiama, kad su odos problemomis dažniau kaunasi žmonės, turintys negatyvių įsitikinimų apie save: “aš savęs nekenčiu”, “mane viskas dirgina”, “aš nenoriu, kad į mane žiūrėtų žmonės”, “jaučiuosi kaip be odos, taip jautriai į viską reaguoju”, “privalau užsiauginti storą odą / kietą skūrą, kad niekas manęs neskaudintų”, ir t.t.
Keičiant tokias mintis, “ravint” savo minčių sodą nuo piktžolių ir “sodinant” ten šviesesnes mintis, dažnai keičiasi ir fizinė žmogaus savijauta, geriau veikti pradeda ir natūralūs savigydos mechanizmai.
Rekomenduojame paieškoti Louise L. Hay ir Lise Bourbeau knygų: šios autorės daug rašė apie minčių ir kūno ligų ryšius. Beje, mūsų lankytojai dažnai giria knygas studijos SVEIKA ŠVIESA bibliotekoje: čia taip pat galite rasti skaitinių, kaip tvarkytis su savo mintimis, visų pirma – depresyviomis būsenomis, taip pat – kaip natūraliais būdais pasirūpinti savo grožiu.
Mūsų knygas antidepresinių šviesos seansų metu galite skaityti nemokamai.
✓ SAULĖ IR ŠVIESOS TERAPIJA GYDO ODĄ
Daugelis odos problemų turinčių žmonių pastebi, kad vasarą, būnant saulėje, oda sveikesnė. (Žinoma, lepinantis ja saikingai.) Odos būklė būnant saulėje gerėja dėl mus saulės šviesoje veikiančių UVB spindulių. Kai saulės trūksta, UVB terapija išlieka vienu efektyviausių sprendimų tiems, kurie kaunasi su žvyneline ir atopiniais dermatitais:
https://en.wikipedia.org/wiki/Psoriasis
Primename, kad mūsų studijoje yra visiems prieinama UVB terapija – nerekomenduojame užsiimti savigyda, tačiau jei UVB yra rekomendavęs gydytojas ir jei patogu seansus lankyti Naujamiestyje, PC “Helios”, Savanorių pr. 1, laukiame Jūsų:
https://www.sveikasviesa.lt/…/uvb-vitamino-d-gamybai-10-ka…/
Čia Jūsų taip pat laukia ir daugelio estetinių odos problemų atveju itin efektyvi, mūsų pačių pamėgta LED šviesos terapija. Nors tradiciškai vadinama “šaltuoju lazeriu” ir labiausiai mėgstama mūsų klienčių, kurios, kaip pačios sako, renkasi šią procedūrą “kad nereiktų rimtesnės intervencijos” (t.y. estetiniais sumetimais), LED šviesos terapija atlieka ne tik estetinę funkciją. Pagerinta kolageno gamyba, sužadinti odos savigydos ir regeneracijos mechanizmai padeda ir gijimo procesams.
Būtent LED šviesos terapijos rezultatus (vos po 5 seansų) rasite nuotraukoje komentaruose po šiuo tekstu. Mūsų testuotojai žiemą daug būnant lauke, šaltyje ir drėgmėje, stipriai nukentėjo rankos. Problema buvo ne vien estetinė: oda skilinėjo iki kraujo. Nepadėjo nei kokybiška kosmetika, nei vaistinėse įsigytos gydomosios priemonės.
Ji išbandė LED šviesos terapiją ir tiriamaisiais tikslais viso kurso metu atsisakė kitų priemonių – kremų, balzamų, serumų, emulsijų. Nuotraukose užfiksuotas pokytis įvyko vien tik LED šviesos terapijos dėka. Nuotraukos neredaguotos.
Kitos mūsų klientės yra minėjusios, kad LED padeda odai greičiau atsigauti nudegus saulėje, išsausėjus po atostogų ar dėl šildymo namuose, buvo keli atsiliepimai, kad naudojantis LED greičiau gyja pūslelinė, taip pat labai šviesėja pavienės pigmentinės dėmės ir strazdanos.
Kviečiame išbandyti šį inovatyvų, pasaulyje sparčiai populiarėjantį, Lietuvoje dar naują būdą siekti dailesnės, sveikesnės, lygesnės odos:
https://www.sveikasviesa.lt/pr…/led-grazesnei-odai-5-kartai/
****
Kad ir kokios odos problemos Jus kamuoja šiandien, siūlome pažvelgti į tai kaip į situaciją, kurią Jūs GALITE KEISTI. Keisdami gyvenimo būdą, mitybą, požiūrį į darbą, darbo ir poilsio režimą, higienos įpročius, ieškodami Jums tinkamiausių priemonių ir procedūrų.
Atrodo, daugoka darbo? Tačiau tas jausmas, kai galėsite puikiai jaustis savo kūne, mėgautis savo atspindžiu veidrodyje, drąsiai nusirengti pliaže ar tiesiog savo vonioje, gėrėtis sveika, vientisa, lygia, spindinčia oda ir mėgautis mylimo žmogaus prisilietimais – tas jausmas vertas pastangų.
Būkite sveiki, mylėkite save, rūpinkitės savimi ir brangiausiu, visą gyvenimą nešiojamu apdaru – savo oda. Ji už tai atsidėkos sveikata ir grožiu.