Project Description

UVB šviesos terapija: vitamino D gamybai

Tyrimai rodo, kad 9 iš 10 lietuvių trūksta vitamino D, o pasaulyje ši stoka jau vadinama pandemija.

Vitamino D trūkumas koreliuoja su fizinių ir emocinių jėgų stoką, depresyviomis nuotaikomis, nuolatiniu nuovargiu, kaulų skausmu, nusilpusiu imunitetu, antsvoriu. Medikai vitamino D stoką sieja ir su sunkių, nepagydomų ligų vystymusi, ir su nevaisingumu, ir net su padidėjusia savižudybės grėsme.

Kad ir kaip rūpintumės savo mityba, vos 10% mums reikalingo vitamino D galime gauti su maistu. Visa kita – 90 % – turėtų pagaminti pats kūnas, būdamas saulėje. Tačiau mūsų geografinėje platumoje gaminti vitaminą D saulėje įmanoma vos keturis mėnesius per metus ir tam,kad vitaminas D gamintųsi turi būti tam sudarytos idealios sąlygos.Be to, tikrai vitaminą D organizmas gamina tik veikiamas UVB spektro bangomis.

Ultravioletinių saulės spindulių spektrą sudaro trijų rūšių spinduliai – UVA, UVB ir UVC. Kai Saulės spinduliai pasiekia Žemę, atmosfera dalį spindulių praleidžia, o dalį išsklaido ir sugeria.
UVA – tai ilgiausio spindulio bangos, nesugeriamos ozono sluoksnio, tad šių spindulių Žemę pasiekia daugiausia. UVA spinduliuotė skatina įdegį.
UVB – tai vidutinio ilgumo bangos, daugiausiai sugeriamos ozono sluoksnio, žemės paviršių pasiekia labai mažai. UVB spinduliuotė skatina vitamino D gamybą.
UVC – trumpos bangos, visiškai sugeriamos ozono sluoksnio ir atmosferos. UVC spinduliuotė žalinga gyvoms sistemoms, bet ja galima sterilizuoti ir dezinfekuoti.

Dar prieš ketvirtį amžiaus mokslininkai NASA astronautams rekomendavo UVB šviesos seansus, kad būtų skatinama vitamino D gamyba. Pastaraisiais metais, vis daugiau dėmesio skiriant vitamino D trūkumui, UVB seansų nauda gaminant vitaminą D susidomėjo ir Suomijos mokslininkai. Įrodyta, kad UVB šviesos seansai skatina vitaminą D, o „pagamintas“ paties kūno, vitaminas organizme išlieka ilgiau.

Būtent todėl, mūsų studijoje „Sveika šviesa“ naudojame UVB311nm lempas – tai išgryninta siaurabangė šviesa, kuri dėl išskiriamų vieno ilgio spindulių yra saugesnė už natūralią saulės šviesą bei soliariumą. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog tik UVB spinduliai skatina vitamino D gamybą. UVB šviesos seansas trunka tik iki 4 minučių. Užtenka iki pusės nusirengti viršutinius drabužius ir nei prieš nei po procedūros nereikia niekuo teptis, tad viskas vyksta greitai ir yra patogu lankytojui.

UŽSISAKYK