Šviesos poveikį žmogaus organizmui tyrinėjantys Vokietijos mokslininkai patvirtino teigiamą raudonosios šviesos poveikį odai.

Dr. Alexander Wunsch ir Karsten Matuschka tyrė dviejų naujoviškų šviesos šaltinių – raudonosios šviesos ir polichrominės šviesos – saugumą ir veiksmingumą apšviečiant didelį kūno plotą ir naudojant fotobiomoduliaciją, skirtą odos savijautai ir išvaizdai pagerinti. Fotobiomoduliacija yra ląstelių stimuliavimas naudojant šviesą.

Mokslininkams jau žinoma, kad lazeriniai ir šviesos diodų šviesos šaltiniai yra saugūs ir veiksmingi siekiant atjauninti odą. Tyrimo autoriai manė, kad siauro spektro šviesa gali būti mažiau veiksni, kadangi audinių regeneravimo ir gydymo spektrai susideda iš daugiau nei vieno bangos ilgio. Todėl mokslininkai tyrė, ar odos atjauninimui ir gydymui naudinga naudoti polichrominį spektrą, apimantį platesnę spektrinę zoną.

Mokslininkai padarė išvadą, kad didesnio spektro polichrominė šviesa neturi jokio pranašumo prieš  raudonojo spektro šviesą. Tačiau abu šie naujoviški šviesos šaltiniai, kurie anksčiau nebuvo naudojami fotobiomoduliacijai, pasirodė esą veiksmingi ir saugūs siekiant odą atjauninti ir padidinti intraderminio kolageno kiekį.

Kolagenas yra vienas svarbiausių tarpląstelinės medžiagos baltymų, žmogui senstant kolageno poodiniame sluoksnyje sumažėja. Laikoma, kad kolagenas tarsi suklijuoja audinių ir organų ląsteles ir taip pagerina jų būklę bei funkcijas.

Šiame perspektyviniame, atsitiktinių imčių ir kontroliuojamame tyrime dalyvavo 136 savanoriai.

23 savanoriai atsitiktine atranka buvo paskirti į kontrolinę grupę, o kiti 113 suskirstyti į keturias grupes. Tiriamiesiems du kartus per savaitę buvo atliekami raudonosios šviesos (611– 650 nanometrų ilgio banga) arba polichrominės šviesos (570–850 nm) seansai.

Pradedant tyrimą ir po 30 seansų surinkti duomenys apėmė klinikinę fotografiją, kolageno tankio matavimus ultragarsu, kompiuterizuotą skaitmeninę profilometriją ir pacientų pasitenkinimo vertinimą.

Po šviesos kursų tiriamieji asmenys sakė, kad žymiai pagerėjo jų odos spalva ir savijauta. Mokslininkai profilometriniu būdu įvertino odos stangrumą ir ultragarsu išmatavo kolageno tankį. Aklas klinikinis tiriamųjų nuotraukų įvertinimas patvirtino, kad intervencinės grupės gerokai patobulėjo, palyginti su kontroline grupe.

Nė vienam tiriamųjų nepasireiškė jokio neigiamo šalutinio poveikio.

Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas “Photomedicine and Laser Surgery”.

Šaltinis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3926176/