Tirdami naują plačiajai vartotojų rinkai pateiktą mėlynosios šviesos prietaisą, JAV mokslininkai nustatė, kad tokia šviesa veiksmingai kovoja su akne, yra gerai toleruojama ir greitai, švelniai ir patogiai gydo uždegiminius spuogus.
Mėlynosios šviesos bangų ilgis yra maždaug 400-500 nanometrų (nanometras yra milijardinė metro dalis), ją skleidžia praėjusiame amžiuje sukurti ir pastarąjį dešimtmetį ištobulinti šviesos diodai (angl. Light-emitting diode, LED).
Tyrime dalyvavo trisdešimt du asmenys su lengva ar vidutinio sunkumo akne, tiriamųjų amžius buvo nuo 13 iki 45 metų. Jie aštuonias savaites naudojosi nedideliu gamintojų pateiktu LED prietaisu.
Vertinant tiek objektyvius, tiek subjektyvius duomenis, tyrimo rezultatai buvo labai geri.
Baigus tyrimą, visi be išimties manė, kad apskritai jų išvaizda pagerėjo. Absoliuti dauguma tiriamųjų manė, kad jų oda tapo skaidresnė (97 proc.), labiau spindinti (73 proc.), pagerėjo jos tonusas (80 proc.), tekstūra (80 proc.) ir glotnumas (83 proc.).
Be to, dauguma tiriamųjų manė, kad jų odos būklės pagerėjimas buvo didesnis (77 proc.) ir žymiai spartesnis (56 proc.) nei anksčiau jų naudotos kitos odos priežiūros priemonės.
57 proc. tiriamųjų teigė, kad jų oda atrodė ir jautėsi sveikiau nei nuo bet kokio kito odos produkto, kurį anksčiau vartojo, o 48 proc. – kad jų oda atrodė tiek geriau, kad ėmė naudoti mažiau makiažo.
Apskritai, 61 proc. buvo patenkinti, labai patenkinti ar nepaprastai patenkinti aknės gydymu mėlynąja šviesa.
Mokslininkai padarė išvadą, kad mėlynoji šviesa gali būti vertinga alternatyva antibiotikams ir gali būti papildomai naudojama greta kitų pagrindinių aknės gydymo būdų.
Tyrimo ataskaitą paskelbė „The Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology“.
Šaltinis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3366451/