“Visada buvau linkusi kaupti svorį, tukti. Niekad nedegiau meile sportui, o laisvalaikį mėgau leisti ant sofos. Vasarą dar būdavo nieko, bet rudenį ir žiemą virsdavau meška. Dienos trumpyn – aš vakarais į spinteles: tai džiovintų vaisių, tai saldainio, tai šokolado, tai karštos kakavos… Noro judėti nebuvo jokio, mintis apie sporto klubus man kėlė siaubą, ir apskritai tamsiuoju metų laiku man norėdavosi tik užsidaryti namuose. Kiek kilogramų prisidėdavo žiemą, nežinau, bet pavasarį kartais kai kurie drabužiai nebeužsisegdavo. Kiekvieną kartą pasibaigus žiemai keikdavau save, kad taip apsileidau. Orams šylant ir vis lengvėjant drabužiams, kamuodavo gėda ir stresas – norėdavau slėpti per žiemą užsiaugintą “apsauginį sluoksnį”, išplatėjusias šlaunis, pilvą ir “išėjusią” taliją. Seni rūbai verždavo, naujus pirkti priaugus svorio – nera prasmės, nes juk tikėdavau, kad sulieknėsiu. Žodžiu, po nekokios žiemos, ir pavasaris nedžiugindavo.
Apie SAD terapiją sužinojau prieš kelerius metus, ieškodama alternatyvių būdų palengvinti emocinį foną žiemą – tai buvo visiškai nesusiję su antsvoriu. Tiesiog norėjau jaustis žvalesnė, darbingesnė. Niekaip nesiejau šviesos terapijos ir galimybės lieknėti. Paprasčiausiai nutariau “pasišviesinti” žiemą.
Netikiu pasakomis, “stebuklingomis piliulėmis”, ir nemaniau, kad pagerėjimą pajusiu po pirmo karto. Todėl pasiėmiau ilgesnį kursą – 15 seansų. Maniau, po tiek rezultatai jau tikrai bus.
Vis tik šiokius tokius pokyčius pajutau jau po kelių pirmų kartų. Miegas tapo gilesnis, pradėjau lengviau keltis rytais, viduje atsirado kažkokio seniai patirto džiugesio. Reikalai toliau gerėjo, augo motyvacija, netikėtai sugalvojau pradėti sportuoti. Staiga ir sporto klubui atsirado laiko – pradėjusi jaustis geriau emociškai, norėjau jaustis dar geriau fiziškai, atrodyti gražiau. Pažinodama save, galiu sakyti, kad nutiko stebuklas – nykiausiu metų laiku, kai buvo tamsu, niūru, šalta ir drėgna, jaučiausi kaip niekad gyvybinga, energinga, sąžiningai vaikščiojau į treniruotes. Šiokiais tokiais rezultatais galėjau džiaugtis jau pirmą mėnesį, o pavasarį pasitikau lieknesnė, nei kada nors anksčiau.
Kaip čia prisidėjo SAD seansai?
Visų pirma, SAD seansai sugrąžino man motyvaciją ir energiją, norą kažką nuveikti dėl savęs ir savo kūno.
Antra, dingo saldumynų poreikis. Tik vėliau pasidomėjusi atradau, kad trauka saldumynams – sezoninės depresijos požymis. SAD šviesa, mažindama “žieminės” depresijos simptomus, padėjo man atsikratyti ir vakarinių užkandžiavimų.
Trečia, labai pagerėjo miegas. Žiemą paprastai eidavau miegoti be džiaugsmo ir prabusdavau vis dar pavargusi. Po SAD kurso miegas tapo kitoks, gilesnis. Jaučiau, kad kūnas geriau pailsi, greičiau atsigauna po treniruočių. Sportuojantys tikrai žino, koks svarbus kokybiškas poilsis tarp treniruočių.
Pavasarį, pajutusi, kad su orų kaita motyvacija vėl senka, pasiėmiau dar vieną SAD kursą. Jau tik 5 kartus – tiek užteko, kad grįžčiau į ritmą, kad vėl pajusčiau motyvaciją ir gyvybingumą.
Juokingiausia tai, kad aktyvų gyvenimo būdą “atradau” pačiu pasyviausiu metų laiku – žiemą. Ir tai tikrai nebūtų nutikę be SAD šviesos terapijos. Džiaugiuosi, kad ieškojau būdų sau padėti ir taip netikėtai radau tokį efektyvų sprendimą. Rekomenduoju visiems nuolat stokojantiems jėgų, motyvacijos ir ieškantiems spintelėse “ko nors saldaus”. 🙂
Maži žingsniai sukuria tikrai didelius pokyčius.”
__________________________________
Ačiū mūsų klientei už atsiliepimą: mūsų ir būsimų mūsų lankytojų vardu. Žinome, kad vieno žmogaus pasidalinimas įkvepia sprendimų ieškoti ir kitus. Kadangi SAD šviesos terapija Lietuvoje – dar didelė naujiena, labai branginame tikrų lankytojų tikras istorijas.
Jeigu Jus:
✓ kamuoja nemiga,
✓ sunku užmigti vakarais ir keltis rytais,
✓ miego režimas sutrikęs, o miegas negilus,
✓ vargina slogios nuotaikos,
✓ slegia nerimas,
✓ dingęs gyvenimo džiaugsmas,
✓ padidėjęs potraukis saldumynams,
✓ per tamsesnes būsenas sudėtinga ne tik džiaugtis gyvenimu, bet ir atlikti kasdienes užduotis –
kviečiame išbandyti mūsų “laimės lempas”: itin ryškią SAD šviesą, specialiai sukurtą skatinti serotonino ir melatonino gamybą.
Serotoninas pelnytai vadinamas laimės hormonu, melatoninas – gero miego, o vadinamųjų laimės lempų šviesos teigiamą poveikį jau yra įrodę ir moksliniai tyrimai.
Šviesos terapija sparčiai populiarėja visame pasaulyje kaip papildoma pagalba žmonėms, siekiantiems geresnės emocinės ir fizinės savijautos, taip pat ieškantiems būdų padėti sau be vaistų: tiek sezoninės depresijos, tiek kitų emocinių sutrikimų atvejais.
Džiaugiamės, kad padedame atrasti šviesos naudą ir Lietuvos gyventojams.
Užsukite į studiją SVEIKA ŠVIESA Vilniuje, Savanorių pr. 1 (PC „Helios“ II aukšte), išbandykite patys arba dovanokite šviesos kursą artimiesiems. Tai pirmoji ir vienintelė šviesos terapijos studija Lietuvoje, sukaupusi ne vienerių metų patirtį ir žinių bagažą.
Jei šviesos terapijos poveikis pranoks Jūsų lūkesčius – jau galite įsigyti terapinį prietaisą ir namams ar biurui.