“Noriu pasidalinti savo įspūdžiais pabandžius šviesos terapiją. Tai buvo mano pirmas kartas, iki šiol šviesos terapijos nebuvau išbandžiusi.

Mano mėgstamiausiais paros laikas – dienos metas, kada šviesu. Mylimiausias metų laikas – vasara, laikas kuomet šilta. Tad tai kas susiję su šviesa ir šiluma – man viskas priimtina.

Man 47-eri. Gyvenu aktyvų gyvenimo būdą, nuo paauglystės reguliariai sportuoju, turiu šunį ir daug būnu gryname ore, daug kartu su šunimi vaikštome. Dirbu kas antrą dieną, tad išties turiu galimybę ilgai būti lauke. Vasaros metu po pusdienį praleidžiu kur nors prie vandens, saulėje. Mėgstu vaikščioti gamtoje. Taip pat rūpinuosi mityba, geriu daug vandens.

Bet nepaisant sveikos gyvensenos, jau labai ilgą laiką esu slogios nuotaikos. Rytais, tik pabudusi aš jaučiuosi apsnūdusi, be energijos, niūrios nuotaikos. Rytais man visuomet reikia ilgo laiko išsijudinti ir įdėti pastangų, kad galėčiau pilnavertiškai pradėti savo dieną. Taip pat ir dienos metu aš jaučiu jėgų stygių, nenorą  veikti, o tuo labiau kažką keisti savo gyvenime.  Dažnai būnu prislėgtos nuotaikos, be motyvacijos dirbti ar imtis naujų veiklų.

Dėl slogios, depresyvios savo nuotaikos ne kartą kreipiausi ir į specialistus, kiek įstengiu – dedu  asmenines pastangas pagerinti savo emocinę būseną.

Šviesos terapijos kursą pasirinkau laimės lempų – 10 kartų SAD, kuriuos išlankiau beveik per mėnesį. Jokių didelių lūkesčių neturėjau, bet buvau nusiteikusi, kad blogiau tikrai nebus.

Po pirmųjų seansų aš ėmiau jausti pagerėjusią nuotaiką, bet kas mane labiausiai nustebino, kad maždaug po 5 kartų aš ėmiau jausti dienos metu daugiau energijos. Man tapo lengviau užmigti ir vakare nejausdavau nerimo. Miegas, nors miego metu aš pabundu keliskart per naktį, tapo gilesnis, o įdomiausia – ryte pabudusi aš pradėjau jausti džiugią nuotaiką. Be priežasties. Šis jausmas jau labai seniai mane buvo aplankęs! Rytais ėmiau jaustis žvalesnė, rytinis išsijudinimo procesas gerokai sutrumpėjo, nes pati būdama  geros nuotaikos noriu daryti daugiau ir greičiau. Tai mane labai nustebino.

Ilgainiui pastebėjau, kad tikrai tapau aktyvesnė dienos metu, man lengviau ir paprasčiau dirbti. Dar pastebėjau, kad man lengviau priimti sprendimus, apsipręsti. Aš pradėjau matyti pozityvią pusę ir šaltojo metų laiko. Tikrai tapau ramesnė, su mažiau nerimo, kuris mano nuolatinis palydovas.

Aš nepasikeičiau kardinaliai, suprantu, kad tai ilgas procesas ir nuolatinis darbas, bet jaučiuosi žymiai geriau. Suprantu, kad mano būsena įsisenėjusi, bet man ramiau nuo minties, kad šviesos terapija man yra vienas iš sprendimų prisidėti prie savo emocinės gerovės.

Kas jaučiatės panašiai kaip aš, pabandykite šviesos terapiją, gal tai bus pagalba ir jums.”

__________________________________

Ačiū Marinai už atsiliepimą: mūsų ir būsimų mūsų lankytojų vardu. Žinome, kad vieno žmogaus pasidalinimas įkvepia sprendimų ieškoti ir kitus. Kadangi SAD šviesos terapija Lietuvoje – dar didelė naujiena, labai branginame tikrų lankytojų tikras istorijas.

Jeigu Jus:
✓ kamuoja nemiga,
✓ sunku užmigti vakarais ir keltis rytais,
✓ miego režimas sutrikęs, o miegas negilus,
✓ vargina slogios nuotaikos,
✓ slegia nerimas,
✓ dingęs gyvenimo džiaugsmas,
✓ padidėjęs potraukis saldumynams,
✓ per tamsesnes būsenas sudėtinga ne tik džiaugtis gyvenimu, bet ir atlikti kasdienes užduotis –

kviečiame išbandyti mūsų “laimės lempas”: itin ryškią SAD šviesą, specialiai sukurtą skatinti serotonino ir melatonino gamybą.
Serotoninas pelnytai vadinamas laimės hormonu, melatoninas – gero miego, o vadinamųjų laimės lempų šviesos teigiamą poveikį jau yra įrodę ir moksliniai tyrimai.

Šviesos terapija sparčiai populiarėja visame pasaulyje kaip papildoma pagalba žmonėms, siekiantiems geresnės emocinės ir fizinės savijautos, taip pat ieškantiems būdų padėti sau be vaistų: tiek sezoninės depresijos, tiek kitų emocinių sutrikimų atvejais.
Džiaugiamės, kad padedame atrasti šviesos naudą ir Lietuvos gyventojams.

Užsukite į studiją SVEIKA ŠVIESA Vilniuje, Savanorių pr. 1 (PC „Helios“ II aukšte), išbandykite patys arba dovanokite šviesos kursą artimiesiems. Tai pirmoji ir vienintelė šviesos terapijos studija Lietuvoje, sukaupusi ne vienerių metų patirtį ir žinių bagažą.
Jei šviesos terapijos poveikis pranoks Jūsų lūkesčius – jau galite įsigyti terapinį prietaisą ir namams ar biurui.