Susidomėjau šviesos terapija vos pirmą kartą apie ją išgirdusi. Buvo nekantru išbandyti, nes pastebiu, kad mano nuotaiką reikšmingai veikia oras – jei saulėta diena taip pakelia ūpą, pamaniau, gal ir SAD lempos padėtų? Kadangi daugiau kaip pusmetį lankau psichoterapiją, kapstydamasi po senas traumas išgyvenau daug stiprių emocijų, kurios dažnai kėlė liūdesį ir slogumą, todėl ieškojau būdų, kaip sau padėti greičiau atsigauti.

Nors niekada neturėjau problemos užmigti, jau po trijų SAD šviesos seansų pastebėjau, kad vakare anksčiau užsinoriu miego ir atsigulusi į lovą greičiau užmiegu, o miegas tapo gilesnis (nebenubundu taip lengvai, kai augintinis naktį kažką krebždena kitame kambaryje). Į kurso pabaigą pastebėjau, kad keltis rytais taip mažumėlę lengviau.

Antrą kurso savaitę pastebėjau, kad oro sąlygos daro ženkliai mažiau įtakos nuotaikai: pilka ir apsiniaukusi diena nebekelia slogumo jausmo – reaguoju neutraliai. Tai man buvo didžiausias atradimas, nes tai, kad nuotaikos nebekontroliuoja toks sunkiai prognozuojamas dalykas kaip oras, kelia saugumo jausmą ir įneša ramybės. O tai neabejotinai stipriai atsiliepia bendrai savijautai.

Manau, kad prie geresnės savijautos prisidėjo ir pats seansų pobūdis: man labai patiko kasdien turėti tą nedidelį ritualą – pasėdėti ramiai ir tyliai lempos šviesoje, paskaityti knygą, paspalvinti, pamąstyti ir tiesiog skirti laiko sau. Atrodo, tai tik trumpa pauzė dienoje, bet man tas laikas buvo terapinis. Pačiam sunku susiplanuoti tokią pauzę ramybės kasdieniame bėgime, o atėjęs į studiją esi „priverstas“ tai padaryti. Toks reguliarus poilsis nuo išorinio pasaulio mažina stresą ir veikia raminančiai.

Aš asmeniškai labai rekomeduoju išbandyti ir įvertinti SAD šviesos poveikį kiekvienam, kas jaučia slogumą dėl nykaus oro ar kitų priežasčių. Man taip patiko 10-ties seansų poveikis, kad nusprendžiau įsigyti SAD lempą – kad galėčiau nenutrūkstamai tęsti šviesos terapiją namuose visu šaltuoju sezonu. Žinoma, mano galva nereikėtų į SAD lempą žiūrėti kaip į panacėją, kuri stebuklingai nušvies gyvenimą ir išspręs visas savijautos bėdas. Derėtų rūpintis savimi visapusiškai (įskaitant mitybą, fizinį aktyvumą, buvimą gryname ore ir kt.), o šviesos terapiją taikyti kaip  kompleksinę priemonę – tada ji bus dar efektyvesnė. Kita vertus, tikiu, kad sergantiems depresija ir tiems, kam viduje taip tamsu, kad nieko nesinori, šviesos terapija gali būti puikus pirmasis žingsnis, kad lengviau būtų pradėti žengti kitus – ši terapija ypač paprasta iš tos pusės, kad nereikalauja iš žmogaus aktyvių pastangų: tik atvykti į studiją ir pasėdėti, o jei ir tai sunku, visuomet galima įsigyti lempą ir įsijungti ją namuose.

Nuoširdus ačiū studijai SVEIKA ŠVIESA už galimybę išbandyti ir patirti šviesos terapijos naudą!

__________________________________

Ačiū Viktorijai už atsiliepimą: mūsų ir būsimų mūsų lankytojų vardu. Žinome, kad vieno žmogaus pasidalinimas įkvepia sprendimų ieškoti ir kitus. Kadangi SAD šviesos terapija Lietuvoje – dar didelė naujiena, labai branginame tikrų lankytojų tikras istorijas.

Jeigu Jus:
✓ kamuoja nemiga,
✓ sunku užmigti vakarais ir keltis rytais,
✓ miego režimas sutrikęs, o miegas negilus,
✓ vargina slogios nuotaikos,
✓ slegia nerimas,
✓ dingęs gyvenimo džiaugsmas,
✓ padidėjęs potraukis saldumynams,
✓ per tamsesnes būsenas sudėtinga ne tik džiaugtis gyvenimu, bet ir atlikti kasdienes užduotis –

kviečiame išbandyti mūsų “laimės lempas”: itin ryškią SAD šviesą, specialiai sukurtą skatinti serotonino ir melatonino gamybą.
Serotoninas pelnytai vadinamas laimės hormonu, melatoninas – gero miego, o vadinamųjų laimės lempų šviesos teigiamą poveikį jau yra įrodę ir moksliniai tyrimai.

Šviesos terapija sparčiai populiarėja visame pasaulyje kaip papildoma pagalba žmonėms, siekiantiems geresnės emocinės ir fizinės savijautos, taip pat ieškantiems būdų padėti sau be vaistų: tiek sezoninės depresijos, tiek kitų emocinių sutrikimų atvejais.
Džiaugiamės, kad padedame atrasti šviesos naudą ir Lietuvos gyventojams.

Užsukite į studiją SVEIKA ŠVIESA Vilniuje, Savanorių pr. 1 (PC „Helios“ II aukšte), išbandykite patys arba dovanokite šviesos kursą artimiesiems. Tai pirmoji ir vienintelė šviesos terapijos studija Lietuvoje, sukaupusi ne vienerių metų patirtį ir žinių bagažą.
Jei šviesos terapijos poveikis pranoks Jūsų lūkesčius – jau galite įsigyti terapinį prietaisą ir namams ar biurui.